2002 yılından bu yana aktif olarak psikoterapi alanında eğitim ve öğretim çalışmaları içinde bulunuyorum. Bir psikiyatr olarak ilk tedavi tercihim her zaman ilaçsız müdahale olmuştur. Terapi alanındaki ilk yarı dönemimde Bilişsel Davranışçı Terapiler ve genel olarak destekleyici psikoterapiler ile ilgilendim, ikinci yarı dönemimde ise Psikanalitik alan ile ilgileniyorum.
İstanbul Grup Analizi Enstitüsü (IstIGA)’nin kurucu üyesi ve kondüktörüyüm (grup psikanalist). IstIGA, 2014 yılında kurulmuş olup, aynı zaman da EFPP (European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy) üyesidir. IstIGA ülkemizde ilk ve tek Grup Psikanalizi Enstitüsü özelliğindedir.
Gila OFER ile altı yıl süren psikianaliz sürecimi tamamladım. Chris JOANNIDIS ve Uri LEVIN süpervizörlüğü altında Grup Psikanalisti için gerekli formasyon süresini tamamladım. Halen Grup Psikanalist yetiştirme (formatörlük eğitimi) ile ilgili süpervizyon ve teori süreci devam etmektedir.
European Association of Cognitive Behavioral Therapy (EABCT) ve Kognitif ve Davranışçı Terapi Derneği (KDTD) tarafından onaylı Bilişsel Davranışçı Terapistim (diplomalı sertifikasyon).
Türkiye Psikiyatri Derneğince düzenlenen ve M. Kerem Doksat tarafından verilen “Hipnoz Birinci Basamak” ve “Hipnoz İkinci Basamak” Hipnoz Eğitimi aldım. Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından gerçekleştirilen “Travma ile İlişkili Ruhsal Bozukluklarda EMDR Kullanımı” EMDR eğitimi aldım. Psikodrama ve Grup Terapileri Derneği’nin düzenlediği 38. Uluslararası Grup Psikoterapileri Kongresinde “Çocukluğumun Aşkları” başlıklı çalışmada Psikodrama Eğitimi aldım. Kognitif ve Davranışçı Terapi Derneği (KDTD) tarafından düzenlenen “Erişkin Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavisinde Kognitif Davranışçı Terapi” başlıklı çalışmada bulundum. Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği CETAD tarafından düzenlenen “Farklı Yüzleriyle Cinsellik” başlıklı CETAD Eğitiminde bulundum.