Psikoterapiler Alanında Çalışmaları

Prof. Dr. Ali Keyvan, 2002 yılından bu yana psikoterapi alanında eğitim ve öğretim çalışmaları içinde bulunmaktadır. Bir psikiyatr olarak ilk tedavi tercihi her zaman ilaçsız müdahale olmuştur. Terapi alanındaki ilk yarı döneminde bilişsel davranışçı terapiler ve genel olarak destekleyici psikoterapiler ile ilgilenmiş, ikinci yarı döneminde ise psikanalitik alan ile ilgili çalışmaya devam etmektedir.

IstIGA

Prof. Dr. Ali Keyvan, İstanbul Grup Analizi Enstitüsü (IstGA)’nin kurucu üyesi ve kondüktörüdür (grup psikanalist). IstGA, 2014 yılında kurulmuş olup, aynı zamanda EFPP (European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy) üyesidir. IstIGA Türkiye’de ilk ve tek Grup Psikanalizi Enstitüsüdür.

EGATIN

Ayrıca İstGA 2022 yılı itibari ile European Group Analytic Training Network (EGATIN)‘e üyeliği kabul edilmiştir. Bunun anlamı önemlidir çünkü bundan böyle ülkemizde grup analistlerinin yetişmesinin önü tamamen açılmış bulunmaktadır. Prof. Dr. Ali Keyvan, IstGA’nın, EGATIN delegesi olarak derneği temsil görevine devam etmektedir.

Gila OFER ile altı yıl psikanaliz sürecini tamamlamıştır. Chris JOANNIDIS ve Uri LEVIN süpervizörlüğü altında Grup Psikanalisti için gerekli formasyon sürecini tamamlamıştır. Grup Psikanalist yetiştirme yönünde çalışmalar başlamıştır.

KDTD

European Association of Cognitive Behavioral Therapy (EABCT) ve Kognitif ve Davranışçı Terapi Derneği (KDTD) tarafından onaylı Bilişsel Davranışçı Terapist. (diplomalı sertifikasyon).

Dİğer Psikoterapi Çalışmaları

Hipnoz ,EMDR, psikodrama, cinsel bozuklukların tedavileri, şema terapi, nefes terapisi ve benzeri terapi ekol ve yöntemleri konusunda deneyimleri olup, halen üniversite bünyesinde terapist adaylarına psikoterapi alanında eğitimler ve süpervizyonlar vermektedir.